Spor konulu Adalar Dergisi makaleleri - Adalı Dergisi
Bu yıl kuruluşunun 37. yılını kutlayan Heybeliada Su Sporları Kulübü (HSSK) yüzlerce başarısı arasına ORC SPORTSBOAT AVRUPA ŞAMPİYONLUĞUNU da eklemeyi başardı.
Ömer Nama ve Yusuf Çiftçioğlu’dan güzel haberler...
1950-70 yılları arasında ağırlıkla İstanbul takımlarından oluşan futbol ligi, bugün olduğu gibi yaz başında biter, futbolcular tatile çıkarlardı. Futbolcular arasında yaz tatilini Adalar’da geçiren çok sayıda ünlü isim vardı.
Kadın bedenine oranla çok daha fazla müsamaha ile algılanan erken vücuduna bir methiye sayılabilir Atlayışçılar...
28 Mart 2021 Pazar 14:00'de YouTube kanalımızdan canlı yayınlanacak halka açık sohbete İBB Spor İstanbul Genel Müdürü İzzet Renay Onur katılacak. Moderatörlüğünü Prof.Dr. Benan Müsellim'in yapacağı söyleşide Adalar'daki spor tesislerinin durumundan alternatif sporlara konular izleyicilerin katılımı ile tartışılacak.
Kınalıada’nın Gurur Kaynağı Zakaryan Unutulmayacak. Türkiye’nin ilk profesyonel milli boksörü olarak spor tarihine geçen Garbis Zakaryan centilmenliği ve dost canlılığı ile öne çıkan bir kişilikti.
Maraton bir tür ümit aşılıyor halka çünkü orada gördüğümüz insan kitlesini bireysel olarak değerlendirince birey olma eğilimindeki insanlar çıkıyor karşımıza. Peki birey ne demek?
Team Kronos ekibi tarafından organize edilen Ultimate Büyükada Yarışları'nın üçüncüsü 29 Eylül Pazar günü Büyükada Deniz Kulübü'nün ev sahipliğinde gerçekleşti.
Adalar’ın sualtı dalış noktaları ilk kez bir rehber kitapta toplandı. Adalar’ın son yıllarda en üretken sivil toplumcularından Volkan Narcı, başkanı olduğu ADYSK Derneği’nin önemli bir rehber kitabına imza attı.
Büyükada’da 22 Eylül Pazar günü kanserli çocuklar yararına Umut Koşusu yapılacak.