Adalı Dergisi

Adalı Dergisi

Sağlık konuştuğumuz günlerdeyiz ya, bir yandan pandemi nedeniyle teyakkuzdayken, öte yandan hastalık yayan diğer türler için ne yapılıyor, ne tür mücadele yolu izleniyor öğrenmek istedik. Mücadelenin başındaki kişiyle, İBB Sağlık Dairesi Koordinatörü Bilal Yıldırım ile konuştuk.
Otelimizi tüm hazırlıklar tamamlandıktan sonra 12 Haziran itibarı ile açıyoruz. Çok arayan soran olmasına rağmen biz acele etmeden iyi hazırlanmak istiyoruz ki, misafirlerimiz kendilerini gerçekten güvende hissedebilsin. Bu bizim ilk şartımız.
Büyükada Deniz Kulübü, covid-19 salgınına özel tedbirleri alarak kapılarını haziran ortasına kadar açıyor. Kulüp Başkanı Adnan Demir alınan önlem ve yapılan düzenlemeleri dergimize aktardı.
Adalar’da “normalleşme” hazırlıklarının yönetilmesi için İBB Turizm Platformu ile ilişki kuruldu ve 11-25 Mayıs tarihleri arasında İBB turizm Platformu tarafından biri hazırlık, diğer ikisi davetli işletme temsilcilerinden oluşan 3 ayrı toplantı düzenlendi.
Çarşamba, 03 Haziran 2020 21:16

Adalar Covid-19 Danışma Kurulu

Adalar C-19 Danışma Kurulu 18 Nisan tarihinde kuruldu. Danışma Kurulu amacını, sorumluluklarını, kimlerden oluşacağını ve nasıl çalışacağını belirledi ve kayıt altına aldı.
Adalar C-19 Danışma Kurulu, 31 Mayıs tarihli haftalık toplantısında gelişmeleri değerlendirdi ve aşağıdaki duyurunun ilgili-yetkili kurumlar ve Adalılarla paylaşılmasını kararlaştırdı.
Adalar’da gün gün pandemi döneminde yaşanan gelişmeler, alınan kararlar, buluşmalar, toplantılar.
Açıklamada “Alışveriş Merkezlerinin (AVM), kuaför ve berberlerin açılmasını ve futbol liginin başlatılması kararını erken, burada çalışanların, sporcuların ve halkımızın sağlığı açısından kaygı verici buluyoruz” denildi.
“Virüs salgınının yarattığı ekonomik ve sosyal travmanın giderilmesi adına atılabilecek aceleci ve hazırlıksız adımlar Adalar’da da tüm sezonu ve yılı da kaybetmek riski yaratabilecektir.”
Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara (A.K.), 1 Mayıs günü Bozcaada TV’nin (B.T.) konuğu oldu. Programa Bozcaada Belediye Başkanı (B.B.) Dr. Hakan Can Yılmaz da katıldı. Söyleşinin Ateş Kara ağırlıklı bölümünü, İstanbul Adaları için çok sayıda öneriyi de barındırdığı için yayımlıyoruz: