Salı, 09 Şubat 2021 16:19

Canlı Yayın - Adalar’da Ulaşımın Geleceği

Ögeyi değerlendirin
(4 oy)

Söyleşi

Adalar Pandemi Danışma Kurulu koordinasyonunda yapılan sohbetler dizinin bu haftaki konuğu İBB Ulaşım Daire Başkanı Utku Cihan oldu. Utku Cihan, Adalar’da Ulaşımın geleceği üzerine Adalıların sorularını yanıtladı. 14 Şubat Pazar günü saat 14.00’de Adali Dergisi YouTube kanalında canlı olarak yayınlanan sohbetin moderatörlüğünü gazeteci-yazar Oral Çalışlar yaptı.

Utku Cihan

1980 yılında Artvin Hopa’da doğdu. Ortaöğretimin ardından 2005 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nden mezun oldu. 2013 yılında Bahçeşehir Üniversitesi, Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi Bölümü'nde yüksek lisansını tamamladı. Halen İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, Kentsel Dönüşüm Ana Bilim Dalında “Sürdürülebilir Ulaşım” konusunda doktora yapmaktadır. İş yaşamına 2004 yılında özel planlama bürosunda adım attı. 2008 yılında İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde çalışmaya başlamıştır. ESHOT Genel Müdürlüğü'nde Şehir Plancısı olarak görev yapmış, 2011 yılından itibaren Ulaşım Dairesi Başkanlığı’nda Ulaşım Planlama Şefi olarak çalışmıştır. Son 1 yıldır İzmir Büyükşehir Belediyesi Toplu Ulaşım Hizmetleri Şube Müdürü görevini yürütmekte iken 26 Kasım 2019 tarihinden itibaren İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Planlama Müdürü olarak göreve başlamıştır. 23 Aralık 2019 tarihinde Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü'ne vekaleten atanmıştır. 06 Şubat 2020 tarihi itibariyle Ulaşım Daire Başkanlığı görevini yürütmektedir.


Youtube kanalımıza da üye olun, gelecek yayınlar ve gelecekteki yayın ve videolardan da haberiniz olsun. Youtube'dan yorumlarınız ve sorularınız ile katkıda bulunabilirsiniz.

Adali Dergisi - YouTube Kanalı

 

 


Adalar C-19 Danışma Kurulu

Adalar’da koronavirüs pandemisiyle mücadele ve dayanıklılığın artırılması, etkin önlemleri alınması, halk sağlığının korunması ve toplumsal huzurun, uyumun devamlılığının sağlanması için çok disiplinli ve çok yönlü bilgi edinme ve paylaşım ortamını geliştirmeyi amaçlayan bir sivil girişim olarak 18 Nisan 2020 tarihinde çalışmalarına başlamıştır. Haftalık olarak toplanmakta ve durum değerlendirmesi yapıp tavsiyelerini ilgili kurumlara ve Adalılara iletmektedir. Grupta Adalar’da ikamet eden hekimler, uzmanlar ve sivil toplum gönüllüleri bulunmaktadır.

Son değişiklik Perşembe, 25 Mart 2021 16:37
Yorum yapmak için oturum açın