Çarşamba, 05 Eylül 2018 17:54

NHBYK-2018: Kampçılar: “Dünyaya bakışımız değişti...”

Ögeyi değerlendirin
(0 oy)

Doğu ve Güneydoğu, Karadeniz, İç Anadolu, Ege ve Marmara’nın çeşitli illerinden kampa katılan gençler, yeşilin ve mavinin hakim olduğu Ada’da hem doğada olmanın hem de farklı kültürden akranlarıyla tanışmanın mutluluğunu yaşadılar. Gençler, kampla ilgili düşün ve duygularını gazetemize anlattılar.

Musa Adıgüzel, Diyarbakır'dan katılmış. Lise son sınıf öğrencisi olan Adıgüzel, okulda öğrenemediği, yaşayamadığı çoğu şeyi, kısa zamanda, bu kampta öğrenip yaşadıklarını anlattı. “Bu kamp bana eşitliğin önemini bir kez daha hatırlattı. İnanır mısınız ilk kez karma bir kampa katılıyorum. Burada kız arkadaşlarımızla sohbet etmeyi, onları yakından tanıma şansını yakaladık. Ayrıca atölyeler bize çok şey kattı” dedi.

Hasibe Bülbül ise Karaman’dan gelmiş. Bülbül, kamp için şunları söyledi:

“Farklı kültürlerden gelen arkadaşları yakından tanıma olanağım oldu. Duygularımızı ve düşüncelerimizi paylaştık ve bundan çok mutluluk duydum. Ayrıca burada yapılan oturumlar sayesinde dünyaya, Türkiye'ye, çevreme bakış açım değişti. Buraya gelmeseydim bunların hiçbirini öğrenemeyecektim. Öğrendiklerim ve yaşadıklarım için çok mutluyum.”

Yiğit Kayacan da İstanbul Sarıyer’den katılmış. Kayacan, “Hem burada edindiğim arkadaşlar hem de atölyelerde ders veren hocalarımız bana çok şey kattılar. Her yıl gelmek isterim” diye konuştu.

 

Son değişiklik Salı, 18 Eylül 2018 16:42
Yorum yapmak için oturum açın