Etikete göre gösterilenler Yayın-Kitap

600 sayfalık kitap,  ilk yayınından 35 yıl sonra, 5 yıl süren hazırlık sonunda Türkçeye kazandırıldı. Akillas Millas’ın Akademi ödüllü ilk kitabı “Heybeliada”  yenilenmiş içeriğiyle yayımlandı.
Dünya Mirası Adalar Girişimi tarafından 2017 yılında başlayan DMA-Açık Radyo konuşmaları, 2018 yılında 52 hafta boyunca devam etti.
Çarşamba, 03 Haziran 2015 07:52

Atina’da Büyükada buluşması

‘Büyükada’ buluşması, Atina’daki Adalı ve İstanbulluları bir araya getirdi. Atina-Pire Başkonsolosluğu’nun, Akillas Millas’ın 2014’de Adalı Yayınları tarafından Türkçe basılan “Büyükada” kitabının tanıtımı için düzenlediği toplantı, 13 Mayıs Çarşamba akşamı Benaki Müzesi büyük salonunda gerçekleşti.
Atina – Pire Başkonsolusluğu’nun, Akillas Millas’ın 2104’de Adalı Yayınları tarafından Türkçe basılan “Büyükada” kitabının tanıtımı için düzenlediği toplantı, 13 Mayıs Çarşamba akşamı Benaki Müzesi büyük salonunda gerçekleşti.
Cuma, 01 Mayıs 2015 13:41

Atina’da “Büyükada” buluşması

Akillas Millas’ın, 2014 yılında Adalı Yayınları’ndan çıkan “Büyükada” kitabının tanıtımı için büyük bir etkinlik düzenleniyor.
Cuma, 08 Mayıs 2015 14:00

Atina’da “Büyükada” buluşması

Akillas Millas’ın, 2014 yılında Adalı Yayınları’ndan çıkan  “Büyükada” kitabının tanıtımı için Atina'da büyük bir etkinlik düzenleniyor.
Çarşamba, 01 Nisan 2015 12:10

Ramazan Güngör’den Lodos Güncesi

Kınalıada’da yaşayan Ramazan Güngör’ün şiir kitabı “Lodos Güncesi” çıktı.
Perşembe, 01 Ocak 2015 23:48

Adalı artık İnternet'te daha etkin...

www.adalidergisi.com sitesi yenilendi Adalı internette uzun süredir bir adrese sahipti. Bu adresten derginin pdf formatındaki nüshalarına ulaşılabiliyordu. Ama WEB'in sağladığı diğer olanaklar kullanılmıyordu. Okuyucularla etkin, interaktif ilişki kuracak bir yapı ve içerik yoktu. Bu eksiklik, uzunca bir süredir yürütülen çalışmalar sonucunda giderildi...
Pazartesi, 01 Aralık 2014 00:00

Gün Zileli’den yeni kitap: Mevsimler

Memurun tek sığınağı devletidir. Memur çocuğunun devleti de yoktur. Devlet o soğuk umursamazlığı ile dönüp bakmaz bile sana. Hiçbir yere gidemezsin, hiçbir yardım alamazsın. Öyle yetiştirilmişsindir ki, sokakta bir limon bile satamazsın...
Pazartesi, 01 Aralık 2014 00:00

Bütün kediler bıyık altından gülecek!

Dünyamıza kedi gözüyle de bakan, ince bir mizahla kaleme alınan bu kitap mitolojilerde, dinlerde kedilerin başından geçenleri aktarırken hem insan türünün değerlerini sorguluyor hem de Türkiye’nin yakın geleceğinin çılgın projelerinde “İstanbul’da Kedi”nin akıl almaz dönüşümünü anlatıyor. İstanbul’da Kedi, metne eşlik eden görsellerle, şaşırtıcı, oyuncu, evcil, kutsal, yaban, tuhaf, tılsımlı kedi türünün şiir-romanı...

ADALI DERGİSİ SON SAYI

Adalı Dergisi son sayı